Starostlivosť o trávnaté plochy

Ponúkame Vám kompletnú starostlivosť o trávnik, alebo akúkoľvek trávnatú plochu. Sme schopní zaistiť Vám kompletnú starostlivosť o zelené plochy, akými sú postreky proti burine, hnojenie a v neposlednej miere aj pravidelné kosenie. S nami môžete mať istotu, že o Váš trávnik bude postarané po celý rok. Zaistíme všetko potrebné, aby bol hustý a mal sviežu zelenú farbu.

Pre to aby bol trávník stále v dobré kondicii je klúčové udržávat ho počas celého roku.

Nejdúležitejším faktorem je pravidelnýý prísun vody a živin. Pravidelný prísun vody je ideálné zabezpečit závlahovým systémom, tento systém lze plne automatizovat a klient nemusí trívit každý den čas s hadicou. Závlahový systém dodá trávníku presnľ tolko vlahy kolko potrebuje a rovnomerne po celé jeho ploche.

Živiny se trávníku dodávají pomocí granulového hnojiva který se rovnomerne rozseje po travnaté ploche. Ideálné je hnojit trávník pred dáždom nebo pred zavlažováním trávníka. Ked na hnojivo bude dlouhou dobu svietit slnko muže dojít k poškození trávníku.

Dalším faktorem ako trávník udržávat zdraví a zajistit mu sviežu zelenú farbu je vertikutácia. Ta sa provádí na jar a na jeseň, na jar pre to aby se odstranili po zime odumreté a uschlé části a trávník mal dostatok priestoru aby vymladil a dostal se vzduch ku koreňom. Na jeseň se vertikutácia provadí aby bol trávník zbavený co nejvíce plsti a minimalizoval sa vznik plísní které by trávník poškodili. Po každé vertikutacii je ideálné trávník zahnojit a poliat aby mal trávník dostatok živin pre svoju regeneráciu.